MHZ2-32C3-M9NVSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-32C3-M9NVSAPC
Key Features
  • 132mm bore size ensures robust performance for various industrial applications.
  • 2Single-acting (normally closed) design for reliable and efficient operation.
  • 3Flat type fingers provide secure and precise gripping in automation systems.
  • 5Versatile voltage compatibility (DC5V, 12V, 24V) ensures adaptability to different power systems.
Product Details
MHZ2-32C3-M9NVSAPC
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Finger Option
Flat Type Fingers
Bore Size
Bore Size 32 mm