MHZ2-32C3-M9NV
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-32C3-M9NV
Key Features
  • 132mm bore size ensures robust performance for industrial applications.
  • 2Single-acting (normally closed) design for reliable operation.
  • 3Flat type fingers provide secure and precise gripping.
  • 4Solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring.
  • 5Versatile voltage compatibility (DC 4.5~28V) for flexible integration.
Product Details
MHZ2-32C3-M9NV
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Finger Option
Flat Type Fingers
Bore Size
Bore Size 32 mm