MHZ2-32C2-M9BM
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-32C2-M9BM
Key Features
  • 132mm bore size for robust performance in industrial applications.
  • 2Single-acting (normally closed) design ensures reliable operation.
  • 3Through-holes in opening/closing direction for versatile mounting options.
  • 4Solid-state auto switch with indicator light for precise control and monitoring.
  • 51m lead wire with DC24V compatibility for easy integration into systems.
Product Details
MHZ2-32C2-M9BM
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Finger Option
Through-Holes In Opening/Closing Direction
Bore Size
Bore Size 32 mm