MHZ2-32C1-M9PSDPC
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-32C1-M9PSDPC
Key Features
  • 132mm bore size ensures robust performance for industrial applications.
  • 2Single-acting (normally closed) design for reliable operation.
  • 3Solid-state auto switch with pre-wired M12-4 pin connector for easy installation.
  • 4Side-tapped mounting option for flexible integration into systems.
  • 5Dual auto switches with indicator light for enhanced functionality and monitoring.
Product Details
MHZ2-32C1-M9PSDPC
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Finger Option
Side tapped mounting
Bore Size
Bore Size 32 mm