MHZ2-32C1-M9NWVMBPCS
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-32C1-M9NWVMBPCS
Key Features
  • 132 mm bore size for precise and efficient operation.
  • 2Single-acting (normally closed) design ensures reliable performance.
  • 3Side tapped mounting for easy and flexible installation.
  • 42-color indicator solid-state auto switch with pre-wired M8-4 pin connector.
  • 5Versatile voltage compatibility (DC 5V, 12V, 24V) for diverse applications.
Product Details
MHZ2-32C1-M9NWVMBPCS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), Perpendicular, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Finger Option
Side tapped mounting
Bore Size
Bore Size 32 mm