MHZ2-32C1-M9NWMAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-32C1-M9NWMAPC
Key Features
  • 132mm bore size ensures optimal performance for medium-duty applications.
  • 2Single-acting, normally closed design for reliable operation.
  • 3Side-tapped mounting for flexible installation options.
  • 4Pre-wired M9NWMAPC auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 5Compatible with DC5V, 12V, and 24V power supplies for versatile use.
Product Details
MHZ2-32C1-M9NWMAPC
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Finger Option
Side tapped mounting
Bore Size
Bore Size 32 mm