MHZ2-32C1-M9NSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-32C1-M9NSAPC
Key Features
  • 132mm bore size ensures robust performance for various industrial applications.
  • 2Single-acting (normally closed) design for reliable and efficient operation.
  • 3Solid-state auto switch with pre-wired M8-3 pin connector for easy installation.
  • 4Indicator light provides clear status visibility, enhancing operational efficiency.
  • 5Compatible with DC5V, 12V, and 24V, offering versatile voltage options.
Product Details
MHZ2-32C1-M9NSAPC
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Finger Option
Side tapped mounting
Bore Size
Bore Size 32 mm