MHZ2-32C1-M9BWSDPC
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-32C1-M9BWSDPC
Key Features
  • 132mm bore size ensures optimal performance for medium-duty applications.
  • 2Single-acting, normally closed design for reliable and efficient operation.
  • 3Pre-wired M12-4 pin connector with a 0.5m lead wire for easy installation.
  • 42-color indicator and solid-state auto switch for real-time status monitoring.
  • 5Side-tapped mounting option for flexible and secure installation.
Product Details
MHZ2-32C1-M9BWSDPC
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Finger Option
Side tapped mounting
Bore Size
Bore Size 32 mm