MHZ2-32C1-M9BSDPC
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-32C1-M9BSDPC
Key Features
  • 132mm bore size ensures optimal performance for medium-duty applications.
  • 2Single-acting (normally closed) design for reliable and efficient operation.
  • 3Solid-state auto switch with pre-wired M12-4 pin connector for easy installation.
  • 4Includes indicator light and 0.5m lead wire for enhanced usability.
  • 5Wide voltage range (DC10~28V) ensures compatibility with various systems.
Product Details
MHZ2-32C1-M9BSDPC
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Finger Option
Side tapped mounting
Action
Single Acting (Normally Closed)
Bore Size
Bore Size 32 mm