MHZ2-25S-M9NWVL
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-25S-M9NWVL
Key Features
  • 125mm bore size ensures optimal performance for medium-duty applications.
  • 2Single-acting design (normally open) for efficient and reliable operation.
  • 32-color indicator auto switch with solid-state technology for precise feedback.
  • 4Compatible with DC voltages (5V, 12V, 24V) for versatile use in various systems.
  • 5Includes a 3m lead wire and perpendicular mounting for easy installation.
Product Details
MHZ2-25S-M9NWVL
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Finger Position/Option
Standard Basic Type
Bore Size
Bore Size 25 mm