MHZ2-25S-M9BZ
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-25S-M9BZ
Key Features
  • 125mm bore size for robust performance in various applications.
  • 2Single-acting (normally open) design ensures reliable operation.
  • 3Solid-state auto switch with a 5m lead wire for easy installation and durability.
  • 4DC24V operation (DC10~28V range) for versatile power compatibility.
  • 5Includes an indicator light for quick status monitoring.
Product Details
MHZ2-25S-M9BZ
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Finger Position/Option
Standard Basic Type
Bore Size
Bore Size 25 mm