MHZ2-25S3-M9BZ
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-25S3-M9BZ
Key Features
  • 125mm bore size for versatile applications.
  • 2Single-acting operation ensures reliable performance.
  • 3Flat type fingers for precise gripping and handling.
  • 4Solid-state auto switch with a 5m lead wire for easy installation.
  • 5Indicator light and 2-wire configuration for enhanced functionality.
Product Details
MHZ2-25S3-M9BZ
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Finger Position/Option
Flat Type Fingers
Bore Size
Bore Size 25 mm