MHZ2-25S2M-M9BZ
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-25S2M-M9BZ
Key Features
  • 125mm bore size ensures robust performance for various industrial applications.
  • 2Single-acting design (normally open) for efficient and reliable operation.
  • 3M5 axial ported end boss type for easy installation and compatibility.
  • 4Solid-state auto switch with a 5m lead wire and DC24V compatibility for precise control.
  • 5Includes 2 solid-state auto switches with indicator lights for enhanced functionality.
Product Details
MHZ2-25S2M-M9BZ
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
End boss type Axial ported With M5 port
Finger Position/Option
Standard Side Through-holes In Opening/Closing Direction
Bore Size
Bore Size 25 mm