MHZ2-25S2-M9BL
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-25S2-M9BL
Key Features
  • 125mm bore size for robust performance in various industrial applications.
  • 2Single-acting (normally open) design ensures reliable operation.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for precise control and monitoring.
  • 43m lead wire and DC24V compatibility for flexible installation and use.
  • 5Standard side through-holes in opening/closing direction for easy integration.
Product Details
MHZ2-25S2-M9BL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Finger Position/Option
Standard Side Through-holes In Opening/Closing Direction
Bore Size
Bore Size 25 mm