MHZ2-25S1-M9BL
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-25S1-M9BL
Key Features
  • 125mm bore size ensures optimal performance for medium-duty applications.
  • 2Single-acting design (normally open) for efficient and reliable operation.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for precise control and monitoring.
  • 43m lead wire and DC24V compatibility for versatile installation and use.
  • 5Standard side-tapped mounting for easy integration into existing systems.
Product Details
MHZ2-25S1-M9BL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Finger Position/Option
Standard Side Tapped Mounting
Bore Size
Bore Size 25 mm