MHZ2-25D-M9PWSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHZ2-25D-M9PWSAPC
Key Features
  • 125mm bore size ensures optimal performance for medium-duty applications.
  • 2Double-acting design provides precise control in both extending and retracting strokes.
  • 32-color indicator and solid-state auto switch enhance operational visibility and reliability.
  • 4Pre-wired M8-3 pin connector simplifies installation and reduces setup time.
  • 5Compatible with DC5V, 12V, and 24V power supplies, offering versatile voltage options.
Product Details
MHZ2-25D-M9PWSAPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Finger Position/Option
Standard Basic Type
Bore Size
Bore Size 25 mm