MHZ2-25D-M9PWMAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-25D-M9PWMAPC
Key Features
  • 125mm bore size for versatile industrial applications.
  • 2Double-acting design ensures efficient bidirectional operation.
  • 32-color indicator and solid-state auto switch for precise control.
  • 4Pre-wired M8-3 pin connector with a 1m lead wire for easy installation.
  • 5Compatible with DC5V, 12V, and 24V power supplies for flexible use.
Product Details
MHZ2-25D-M9PWMAPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Finger Position/Option
Standard Basic Type
Bore Size
Bore Size 25 mm