MHZ2-25D-M9PVSDPC
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-25D-M9PVSDPC
Key Features
  • 125 mm bore size ensures optimal performance for medium-duty applications.
  • 2Double-acting design provides efficient bidirectional operation.
  • 3Solid-state auto switch with M12-4 pin pre-wired connector for easy installation.
  • 4Indicator light and 3-wire (PNP) configuration enhance operational visibility and reliability.
  • 5Compatible with DC 5V, 12V, and 24V, offering versatile voltage options.
Product Details
MHZ2-25D-M9PVSDPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Finger Position/Option
Standard Basic Type
Bore Size
Bore Size 25 mm