MHZ2-25D-M9PSAPC-X79
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-25D-M9PSAPC-X79
Key Features
  • 125mm bore size for precise and reliable operation in various applications.
  • 2Double-acting design ensures efficient movement in both directions.
  • 3Pre-wired solid-state auto switch with M8-3 pin connector for easy installation.
  • 4Fluorine grease ensures compatibility with food processing environments.
  • 5Compact and durable construction for long-lasting performance.
Product Details
MHZ2-25D-M9PSAPC-X79
Made To Order
Grease For Food Processing Machines/Fluorine Grease
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Finger Position/Option
Standard Basic Type
Bore Size
Bore Size 25 mm