MHZ2-25D-M9NWSDPC
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-25D-M9NWSDPC
Key Features
  • 125mm bore size ensures optimal performance for medium-duty applications.
  • 2Double-acting design provides reliable and efficient operation in both directions.
  • 3Solid-state auto switch with a 2-color indicator for precise position detection.
  • 4Pre-wired M12-4 pin connector simplifies installation and reduces setup time.
  • 5Versatile voltage compatibility (DC 4.5~28V) for flexible integration into various systems.
Product Details
MHZ2-25D-M9NWSDPC
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 25 mm