MHZ2-25D-M9NVSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-25D-M9NVSAPC
Key Features
  • 125mm bore size ensures optimal performance for medium-duty applications.
  • 2Double-acting design allows for controlled movement in both directions.
  • 3Solid-state auto switch with M8-3 pin pre-wired connector for easy installation.
  • 4Indicator light provides real-time status monitoring for enhanced usability.
  • 5Compatible with DC 5V, 12V, and 24V, offering versatile voltage options.
Product Details
MHZ2-25D-M9NVSAPC
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 25 mm