MHZ2-25D-M9BVZ
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-25D-M9BVZ
Key Features
  • 125mm bore size ensures optimal performance for medium-duty applications.
  • 2Double-acting design allows for controlled movement in both directions.
  • 3Solid-state auto switch with a 5m lead wire for reliable and easy installation.
  • 4DC24V compatibility (DC10~28V) ensures versatile power supply options.
  • 5Includes an indicator light for real-time operational status monitoring.
Product Details
MHZ2-25D-M9BVZ
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Bore Size
Bore Size 25 mm