MHZ2-25D-M9BMS
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-25D-M9BMS
Key Features
  • 125mm bore size ensures optimal performance for medium-duty applications.
  • 2Double-acting design provides reliable and efficient bidirectional operation.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for precise position detection.
  • 41m lead wire and DC24V compatibility for easy integration into systems.
  • 5Standard basic type with a compact and durable body for versatile use.
Product Details
MHZ2-25D-M9BMS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Bore Size
Bore Size 25 mm