MHZ2-25D-M9BALS-X81B
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-25D-M9BALS-X81B
Key Features
  • 125mm bore size ensures optimal performance for industrial applications.
  • 2Double-acting design provides efficient and reliable operation.
  • 3Water-resistant 2-color indicator auto switch for enhanced durability.
  • 4Anti-corrosive treatment on finger, guide, and joint for extended lifespan.
  • 5Solid-state auto switch with a 3m lead wire and DC24V compatibility.
Product Details
MHZ2-25D-M9BALS-X81B
Made To Order
Anti-Corrosive Treatment of Finger, Guide And Joint
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Bore Size
Bore Size 25 mm