MHZ2-25DE-M9P
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-25DE-M9P
Key Features
  • 125mm bore size ensures robust performance for various industrial applications.
  • 2Double-acting design allows for precise control in both extending and retracting movements.
  • 3End boss type side ported body for easy installation and compact design.
  • 4Solid-state auto switch with indicator light for reliable position detection.
  • 5Compatible with DC 5V, 12V, and 24V, offering versatile voltage options.
Product Details
MHZ2-25DE-M9P
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
End Boss Type Side Ported
Finger Position/Option
Standard Basic Type
Action
Double Acting
Bore Size
Bore Size 25 mm