MHZ2-25D3-M9NWMAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-25D3-M9NWMAPC
Key Features
  • 125mm bore size ensures optimal performance for medium-duty applications.
  • 2Double-acting design allows for precise control in both extending and retracting movements.
  • 5Compatible with DC5V, 12V, and 24V power supplies, offering flexibility in various industrial environments.
Product Details
MHZ2-25D3-M9NWMAPC
Made To Order
Standard
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Finger Position/Option
Flat Type Fingers
Bore Size
Bore Size 25 mm