MHZ2-25D3-M9NM
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-25D3-M9NM
Key Features
  • 125mm bore size ensures optimal performance for medium-duty applications.
  • 2Double-acting design allows for precise control in both extending and retracting movements.
  • 3Flat type fingers provide a secure grip and reliable operation in automation systems.
  • 4Solid-state auto switch with indicator light ensures easy monitoring and maintenance.
Product Details
MHZ2-25D3-M9NM
Made To Order
Standard
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Finger Position/Option
Flat Type Fingers
Bore Size
Bore Size 25 mm