MHZ2-25D3-M9BW
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-25D3-M9BW
Key Features
  • 125mm bore size ensures robust performance in demanding applications.
  • 2Double-acting mechanism provides reliable and efficient operation.
  • 3Flat type fingers offer enhanced stability and precision.
  • 42-color indicator auto switch with a 0.5m lead wire for easy monitoring.
  • 5Solid-state auto switch with DC24V compatibility ensures durability and versatility.
Product Details
MHZ2-25D3-M9BW
Made To Order
Standard
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Finger Position/Option
Flat Type Fingers
Bore Size
Bore Size 25 mm