MHZ2-25D3-M9BSAPC-X7
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-25D3-M9BSAPC-X7
Key Features
  • 125mm bore size for precise and efficient operation.
  • 2Double-acting design ensures reliable performance in both directions.
  • 3Flat type fingers provide a secure grip for various applications.
  • 4Solid-state auto switch with pre-wired connector for easy installation and monitoring.
  • 5Closing direction spring assist enhances control and safety.
Product Details
MHZ2-25D3-M9BSAPC-X7
Made To Order
Closing direction spring assist
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Finger Position/Option
Flat Type Fingers
Bore Size
Bore Size 25 mm