MHZ2-25D2-M9PWZ
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-25D2-M9PWZ
Key Features
  • 125mm bore size ensures optimal performance for medium-duty applications.
  • 2Double-acting design provides reliable and efficient operation in both directions.
  • 32-color indicator and solid-state auto switch for easy monitoring and control.
  • 45m lead wire with DC5V, 12V, and 24V compatibility for versatile power options.
  • 5Standard side through-holes in opening/closing direction for easy installation.
Product Details
MHZ2-25D2-M9PWZ
Made To Order
Standard
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Finger Position/Option
Standard Side Through-holes In Opening/Closing Direction
Bore Size
Bore Size 25 mm