MHZ2-25D2-M9PWSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-25D2-M9PWSAPC
Key Features
  • 125mm bore size for versatile industrial applications.
  • 2Double-acting design ensures efficient bidirectional operation.
  • 32-color indicator auto switch with pre-wired M8-3 pin connector for easy installation.
  • 4Solid-state auto switch supports DC5V, 12V, and 24V for flexible power options.
  • 5Standard side through-holes in opening/closing direction for enhanced functionality.
Product Details
MHZ2-25D2-M9PWSAPC
Made To Order
Standard
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Finger Position/Option
Standard Side Through-holes In Opening/Closing Direction
Bore Size
Bore Size 25 mm