MHZ2-25D2-M9NZ
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-25D2-M9NZ
Key Features
  • 125mm bore size ensures robust performance for various industrial applications.
  • 2Double-acting design provides efficient operation in both extending and retracting strokes.
  • 3Solid-state auto switch with a 5m lead wire offers reliable and precise position detection.
  • 4Compatible with DC5V, 12V, and 24V, ensuring versatile integration into different systems.
  • 5Standard side through-holes in opening/closing direction enhance mounting flexibility.
Product Details
MHZ2-25D2-M9NZ
Made To Order
Standard
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Finger Position/Option
Standard Side Through-holes In Opening/Closing Direction
Bore Size
Bore Size 25 mm