MHZ2-25D2-M9BSDPC-X7
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-25D2-M9BSDPC-X7
Key Features
  • 125mm bore size ensures compatibility with a wide range of industrial applications.
  • 2Double-acting design provides reliable operation in both extending and retracting directions.
  • 5Closing direction spring assist enhances performance and reliability in automation tasks.
Product Details
MHZ2-25D2-M9BSDPC-X7
Made To Order
Closing direction spring assist
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Finger Position/Option
Standard Side Through-holes In Opening/Closing Direction
Bore Size
Bore Size 25 mm