MHZ2-25D2-M9BSDPC
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-25D2-M9BSDPC
Key Features
  • 125mm bore size ensures optimal performance for medium-duty applications.
  • 2Double-acting design allows for precise control in both extending and retracting strokes.
  • 4Includes indicator light for real-time monitoring of cylinder status.
  • 5Standard side through-holes in opening/closing direction for versatile mounting options.
Product Details
MHZ2-25D2-M9BSDPC
Made To Order
Standard
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Finger Position/Option
Standard Side Through-holes In Opening/Closing Direction
Bore Size
Bore Size 25 mm