MHZ2-25D2-M9BAL
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-25D2-M9BAL
Key Features
  • 125mm bore size for robust performance in industrial applications.
  • 2Double-acting design ensures efficient operation in both directions.
  • 3Water-resistant auto switch with a 2-color indicator for reliable feedback.
  • 4Includes a 3m lead wire for flexible installation options.
  • 5Solid-state auto switch ensures durability and long service life.
Product Details
MHZ2-25D2-M9BAL
Made To Order
Standard
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Finger Position/Option
Standard Side Through-holes In Opening/Closing Direction
Bore Size
Bore Size 25 mm