MHZ2-25D1-M9PZ-X79
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-25D1-M9PZ-X79
Key Features
  • 125mm bore size for versatile applications.
  • 2Double-acting mechanism ensures efficient operation.
  • 3Solid-state auto switch with a 5m lead wire for reliable performance.
  • 4Fluorine grease suitable for food processing machines.
  • 5Standard side-tapped mounting for easy installation.
Product Details
MHZ2-25D1-M9PZ-X79
Made To Order
Grease For Food Processing Machines/Fluorine Grease
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Finger Position/Option
Standard Side Tapped Mounting
Bore Size
Bore Size 25 mm