MHZ2-25D1-M9NSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-25D1-M9NSAPC
Key Features
  • 125mm bore size ensures optimal force and precision in automation tasks.
  • 2Double-acting design allows for controlled movement in both directions.
  • 3Pre-wired M9NSAPC auto switch with M8-3 pin connector simplifies installation.
  • 4Solid-state auto switch with indicator light enhances operational visibility.
  • 5Compatible with DC voltages (5V, 12V, 24V) for versatile application use.
Product Details
MHZ2-25D1-M9NSAPC
Made To Order
Standard
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Finger Position/Option
Standard Side Tapped Mounting
Bore Size
Bore Size 25 mm