MHZ2-25D1-M9BWL
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-25D1-M9BWL
Key Features
  • 125mm bore size ensures optimal performance for medium-duty applications.
  • 2Double-acting design allows for efficient operation in both directions.
  • 32-color indicator auto switch with a 3m lead wire for easy monitoring and installation.
  • 4Solid-state auto switch ensures reliable and durable performance.
  • 5Compatible with DC24V (DC10~28V) for versatile power supply options.
Product Details
MHZ2-25D1-M9BWL
Made To Order
Standard
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Finger Position/Option
Standard Side Tapped Mounting
Bore Size
Bore Size 25 mm