MHZ2-25D1-M9BSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-25D1-M9BSAPC
Key Features
  • 125mm bore size ensures optimal force and precision for automation tasks.
  • 2Double-acting design allows for controlled movement in both directions.
  • 3Pre-wired M9BSAPC auto switch with a 0.5m lead wire simplifies installation.
  • 4Solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring and diagnostics.
  • 5Standard side-tapped mounting for versatile and secure installation.
Product Details
MHZ2-25D1-M9BSAPC
Made To Order
Standard
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Finger Position/Option
Standard Side Tapped Mounting
Bore Size
Bore Size 25 mm