MHZ2-25C-M9PWSDPC
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-25C-M9PWSDPC
Key Features
  • 125mm bore size for versatile industrial applications.
  • 2Single-acting, normally closed operation ensures reliable performance.
  • 32-color indicator solid-state auto switch for easy monitoring.
  • 4Pre-wired M12-4 pin connector with a 0.5m lead wire for quick installation.
  • 5Compatible with DC5V, 12V, and 24V power supplies for flexible use.
Product Details
MHZ2-25C-M9PWSDPC
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Basic Type
Finger Position/Option
Standard Basic Type
Action
Single Acting (Normally Closed)
Bore Size
Bore Size 25 mm