MHZ2-25C-M9BAZ
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-25C-M9BAZ
Key Features
  • 125mm bore size ensures precise and reliable operation in various industrial applications.
  • 2Single-acting (normally closed) design for efficient and controlled movement.
  • 3Water-resistant auto switch with a 2-color indicator for enhanced durability and visibility.
  • 4Includes a 5m lead wire and operates on DC24V (10~28V) for versatile connectivity.
Product Details
MHZ2-25C-M9BAZ
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Basic Type
Finger Position/Option
Standard Basic Type
Bore Size
Bore Size 25 mm