MHZ2-25C3-M9PWL
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-25C3-M9PWL
Key Features
  • 125mm bore size ensures robust performance for various industrial applications.
  • 2Single-acting (normally closed) design for reliable and efficient operation.
  • 3Flat type fingers provide precise and stable gripping in automation systems.
  • 42-color indicator auto switch with solid-state technology for clear status monitoring.
  • 53-wire PNP configuration with a 3m lead wire, compatible with DC 5V, 12V, and 24V.
Product Details
MHZ2-25C3-M9PWL
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Basic Type
Finger Position/Option
Flat Type Fingers
Bore Size
Bore Size 25 mm