MHZ2-20S-M9BWM
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-20S-M9BWM
Key Features
  • 120mm bore size ensures optimal performance for medium-duty applications.
  • 2Single-acting design (normally open) for reliable and efficient operation.
  • 32-color indicator and solid-state auto switch for easy monitoring and control.
  • 4Includes a 1m lead wire with DC24V (DC10~28V) compatibility for versatile use.
  • 5Standard basic type with a durable and compact design for seamless integration.
Product Details
MHZ2-20S-M9BWM
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Basic Type
Finger Position/Option
Standard Basic Type
Bore Size
Bore Size 20 mm