MHZ2-20DN2-M9BWZ
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-20DN2-M9BWZ
Key Features
  • 120 mm bore size ensures optimal performance for medium-duty applications.
  • 2Double-acting design allows for precise control in both extending and retracting movements.
  • 3Narrow type through-holes in opening/closing direction for compact installation.
  • 5Operates on DC24V (DC10~28V), providing flexibility in various industrial environments.
Product Details
MHZ2-20DN2-M9BWZ
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Finger Position/Option
Narrow Type Through-holes In Opening/Closing Direction
Action
Double Acting
Bore Size
Bore Size 20 mm