MHZ2-20D-M9PWMBPC
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-20D-M9PWMBPC
Key Features
  • 120 mm bore size for versatile applications.
  • 2Double-acting design ensures efficient operation in both directions.
  • 32-color indicator and solid-state auto switch for precise control.
  • 4Pre-wired M8-4 pin connector simplifies installation.
  • 5Compatible with DC 5V, 12V, and 24V power supplies.
Product Details
MHZ2-20D-M9PWMBPC
Made To Order
Standard
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 20 mm