MHZ2-20D-M9PSAPC-X79
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-20D-M9PSAPC-X79
Key Features
  • 120 mm bore size ensures optimal performance for various industrial applications.
  • 2Double-acting design provides reliable and efficient operation in both directions.
  • 4Equipped with an indicator light and supports DC voltage (5V, 12V, 24V) for versatile use.
  • 5Food-grade fluorine grease ensures safety and durability in food processing environments.
Product Details
MHZ2-20D-M9PSAPC-X79
Made To Order
Grease For Food Processing Machines/Fluorine Grease
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 20 mm