MHZ2-20D-M9NVSAPC-X4
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-20D-M9NVSAPC-X4
Key Features
  • 120 mm bore size for precise and efficient operation.
  • 2Double-acting design ensures reliable performance in both directions.
  • 3Solid-state auto switch with M8-3 pin pre-wired connector for easy installation.
  • 4Heat-resistant up to 100°C, suitable for high-temperature environments.
  • 5Includes indicator light and 0.5m lead wire for enhanced usability.
Product Details
MHZ2-20D-M9NVSAPC-X4
Made To Order
Heat Resistance (100沙C)
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 20 mm