MHZ2-20D-M9BSAPCS
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-20D-M9BSAPCS
Key Features
  • 120 mm bore size ensures optimal performance for medium-duty applications.
  • 2Double-acting design provides reliable and efficient bidirectional operation.
  • 3Solid-state auto switch with pre-wired M8-3 pin connector for easy installation.
  • 4Includes indicator light and 0.5m lead wire for enhanced usability.
  • 5Compatible with DC24V (DC10~28V) for versatile power supply options.
Product Details
MHZ2-20D-M9BSAPCS
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Basic Type
Finger Position/Option
Standard Basic Type
Bore Size
Bore Size 20 mm