MHZ2-20D-M9BAL
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-20D-M9BAL
Key Features
  • 120mm bore size ensures precise and reliable operation in various industrial applications.
  • 4Solid-state auto switch with a 3m lead wire ensures easy installation and compatibility with DC24V (DC10~28V).
Product Details
MHZ2-20D-M9BAL
Made To Order
Standard
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Basic Type
Finger Position/Option
Standard Basic Type
Bore Size
Bore Size 20 mm