MHZ2-20D3-M9BVL
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-20D3-M9BVL
Key Features
  • 120mm bore size ensures precise and reliable operation in various applications.
  • 2Double-acting design allows for controlled movement in both directions.
  • 3Flat type fingers provide secure gripping and handling of objects.
  • 4Solid state auto switch with indicator light ensures accurate position detection.
  • 53m lead wire with DC24V compatibility offers flexibility in installation and use.
Product Details
MHZ2-20D3-M9BVL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Finger Position/Option
Flat Type Fingers
Bore Size
Bore Size 20 mm